واردات چوب بریوزا

چوب بریوزا از درختی به نام توس گرفته می شود که از خانواده بچولا Betula می باشد. معمولا چوب بریوزا را از گونه زرد و سفید درخت توس تولید می کنند. این درخت که قطری ۶۰ سانتی متری، طول ۳۰ متری و ۶۰۰ کیلوگرم در متر مکعب تراکم و چگالی دارد، بهترین گزینه برای تولید الوار است. چوب درخت توس به دلیل ویژگی هایش طرفداران زیادی دارد و در زبان روسی به بریوزا و در بازار به چوب روسی بریوزا، چوب بیرچ، چوب توس و تخته غان معروف است.

خصوصیات چوب بریوزا چیست؟

شاید برایتان سوال باشد که چوب بریوزا چیست؟

درخت بریوزا Bereza را می توان یکی از نمادهای کشور روسیه دانست. به طوری که در ادبیات روس این درخت را به دختری جوان، قدبلند و زیبا تشبیه کرده اند! چوب بریوزا روسی بافت نرم و صاف دارد که در رنگ های مختلف دیده می شود اما بیشترین استفاده آن در صنعت گونه سفید یا (silver birch) می باشد. این چوب از دوام و مقاومت بالایی برخوردار است و در صنعت ساختمانی طرفداران زیادی دارد.

نام علمی آن Betula pendula می باشد که در کشور روسیه و شمال اروپا به صورت خودرو رشد می کند و گاهی تا ۳۰ متر ارتفاع دارد. قطر آن بین ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر است که پس از خشک شدن تراکم چوب بریوزا ۶۰۰ کیلوگرم در هر متر مکعب می شود.

کاربردهای چوب روسی بریوزا چیست؟

چوب روسی بریوزا به دلیل کاربردهای فراوانی که در صنایع مختلف علی الخصوص ساختمان سازی دارد، متقاضیان زیادی دارد. از همین رو نیاز به واردات چوب بریوزا از کشور روسیه احساس می شود و سالانه حجم زیادی از این چوب از طریق شرکت های تامین کننده وارد کشور می گردد.

ساخت محصولات چوبی (پالت، کناف سقفی و …)، صنایع مبلمان سازی و ویلاسازی از جمله کاربرد چوب بریوزا روسی می باشد که موجب صادرات گسترده آن به ایران و سایر کشورهای جهان شده است. استحکام بسیار بالای چوب بریوزا آن را برای ساخت تخته سه لایه یا همان پلی وود مناسب کرده است. ساخت در و پنجره، تابلوی سلطنتی و ساخت کابینت از دیگر کاربردهای این چوب روسی می باشد.

کاربرد چوب روسی بریوزا در صنایع ایران

ویژگی های چوب روسی بریوزا باعث شده تا از آن ن در بیشتر صنایع در بیشتر صنایع و همچنین ساخت مصنوعات چوبی استفاده شود. ساخت مبلمان، تخته سه لا، دیوارهای چوبی، کفپوش، قایق سازی و غیره از کابربرد چوب بریوزاست که موجب شده تا ایران یکی از واردکنندگان این چوب از روسیه باشد. در بازار ایران می توانید به راحتی الوارهای چوب بریوزا را با قیمت مناسب تهیه کنید. رنگ این چوب سفید با رگه های خاکستری است که بافتی نرم و یکدست دارد.

خرید چوب روسی بریوزا

این روزها با توجه به تقاضای بالا برای خرید چوب روسی شرکت های متعددی جهت واردات چوب روسی از کشور روسیه اقدام می کنند. مصرف کنندگان می توانند با مراجعه به بازار انواع چوب روسی را ماهده و تهیه کنند. اما نکته ای که مهم است، کیفیت بالا و قیمت مناسب در خرید عمده چوب بریوزا می باشد. در هنگام خرید چوب بریوزا به این دو مقوله با دقت توجه کنید.

برخی از چوب های موجود در بازار از کیفیت لازم برخوردار نیستند در حالی که از نظر قیمت چندان فرقی با چوب باکیفیت بالا ندارند! بنابراین اگر تجربه کافی برای انتخاب و خرید چوب بریوزا روسی ندارید، توصیه می شود با کارشناسان روس وود تماس بگیرید. این مجموعه با سالها تجربه یکی از تامین کنندگان چوب روسی در بازار ایران است که به صورت مستقیم انواع چوب روسی را با کیفیت بالا از روسیه وارد کشور می کند.

قیمت چوب روسی بریوزا

قیمت چوب بریوزا به عوامل مختلفی همچون خیس یا خشک بودن، متراژ، فصل خرید، کیفیت و نرخ تورم و نوسانات ارز بستگی دارد. به طور کلی چوب خشک بریوزا گران تر است و هر چه کیفیت بالاتری داشته باشد قیمت آن نیز افزایش می یابد. برای آگاهی از قیمت چوب بریوزا ارزان با شماه تلفن های روس وود (09121827308) تماس بگیرید تا قیمت دقیق آن را بدانید.

فروش چوب بریوزا در چه قالبی است؟

چوب روسی بریوزا (چوب بیرچ یا توس) در قالب گرد بینه چوب بریوزا، الوار، پلی وود، کاتین بریوزا وارد کشور می شود. بهترین اندازه الوار چوب روسی طول ۶ متر می باشد که متقاضیان زیادی دارد.  هنرمندان، مهندسان صنعت ساختمانی و صنایع ساخت لوازم خانگی چوبی از جمله متقاضیان این چوب با دوام هستند. استحکام بالا،‌ لطافت و شکل پذیری بافت چوب بریوزا آن را برای ساخت وسایل زیادی مناسب کرده است. همین بافت و ساختار، تعیین‌کننده قیمت چوب بریوزا می باشد.

دلایل پرطرفدار بودن چوب بریوزا

یکی از مهمترین ویژگی های چوب روسی بریوزا انعطاف بالا و خوش تراش بودن آن است که باعث می شود در هنگام کار با آن مقدار دور ریز کمی داشته باشد. بنابراین می توان گفت در دسته چوب های گران قیمت قرار می گیرد! همین ویژگی باعث شده تا از آن در ساخت تزیینات جوبی مانند قاب تابلو بیشتر استفاده شود. رنگ سفید با رگه های، قهواه های طلایی و یا خاکستری چوب بریوزا زیبایی خاصی به آن بخشیده است که پس از به کار بردن در ساخت وسایل چوبی زیبایی دو چندانی پیدا می کند.

با دانستن مزایا و معایب بریوزا روسی می توانید در هنگام خرید چوب روسی با توجه به نوع کاربردتان بهتر تصمیم بگیرید. در ادامه با بخشی از ویژگی‌های چوب روسی بریوزا آشنا می‌شویم:

استحکام و دوام چوب بریوزا

با این که چوب روسی بریوزا از بافتی نرم و یکدست برخوردار است اما بسیار محکم و با دوام است. مقاومت بالا در برابر به و رطوبت آن را برای ساخت مصنوعات چوبی مناسب کرده است.

ظاهر زیبا

بهترین دلیلی که می توان از چوب بریوزا در صنعت مبلمان سازی استفاده کرد، زیبایی ظاهری این چوب روسی است. رنگ سفید چوب با رگه های قهوه ای یا خاکستری که دارد جلوه خاصی به آن بخشیده است.

رنگ پذیری بالا

در مقایسه با برخی از چوب ها، چوب بریوزا دارای خاصیت چکش خواری و رنگ پذیری بالاتری است که کار با آن را ساده تر می کند.

برش چوب

بافت نرم و صاف چوب روسی بریوزا باعث می شود تا در هنگام برش هیچ ردی از جای اره بر آن نماند.

چر از روس وود خرید کنیم؟

خرید چوب روسی نیاز به تخصص و تجربه دارد. نمی  توان هر نوع چوبی را به عنوان چوب روسی خریداری کردو از کیفیت آن نهایت رضایت را داشت. بنابراین جهت خرید انواع چوب ساسنا، یولکا، نراد و چوب روسی بریوزا بهتر است آن را از جایی تهه کنید که خیال تان از کیفیت چوب بریوزا و قیمت آن آسوده باشد.

مجموعه روس وود با سالها تجربه و استفاده از کارشناسان خبره در واردات چوب روسی یکی از بهترین تامین کنندگان چوب بریوزا در ایران با رعایت شرایط قرنطینه ای واردات چوب است که هدفش ارائه چوب در کیفیت عالی با قیمت مناسب است. جهت خرید، سفارش چوب بریوزا یا مشاوره با کارشناسان روس وود تماس بگیرید.